Poplenerowa wystawa 2016

Tegoroczny XXIX Ogólnopolski Plener Malarski odbył się w dniach 4 – 14 sierpnia 2016 r. w Gościeradowie. Był on kontynuacją kraśnickich plenerów, których początki sięgają 1972 r. Organizatorami tegorocznego pleneru byli: Wójt Gminy Gościeradów, Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

W imprezie wzięło udział 15 artystów malarzy z całej Polski: Poniatowa, Zielona Góra, Pionki, Płock, Warszawa, Wrocław, Chełmno, Lublin, Puławy, Turyn-Włochy, Łuck – Ukraina. Plener przebiegał pod znakiem wytężonej pracy twórczej i upalnych promieni słonecznych.

Przez 10 dni zaproszeni artyści z wielu miast Polski i goście
z zagranicy zachwycali się pięknym położeniem gminy: malowniczymi źródełkami, wąwozami, barwnymi pasami pól i zabytkową architekturą.

Gościnność mieszkańców sprzyjała pracy twórczej. W efekcie powstało ok. 100 prac malarskich wykonanych różnymi technikami. Mamy nadzieję, że wspólnie z artystami stworzymy tradycję regularnych spotkań w tym urokliwym miejscu.

Podsumowaniem pleneru jest wystawa malarska w Gminnym Ośrodku Kultury w Gościeradowie, której wernisaż odbył się 14 sierpnia 2016 roku, a którą można jeszcze oglądać do końca sierpnia b.r.

Opublikowano: 18 sierpnia 2016 13:59

Zdjęcia: