Spotkanie artystyczne - "Na ludową nutę" w Księżomierzy

2 kwietnia 2016 r. w remizie OSP w Księżomierzy miało miejsce artystyczne spotkanie zespołów śpiewaczych oraz kapel ludowych pod hasłem "Na ludową nutę". W spotkaniu uczestniczyli: Zespół Ludowy z Księżomierzy, Kapela Ludowa z Gościeradowa, Teatr Wiejski z Marynopola, Klub Seniora z Gościeradowa, Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego, Zespół Spiewaczy Stanianki oraz kapela kalina-Folk z Polichny.

Organizatorami tejże imprezy byli: Zespół Ludowy z Księżomierzy, Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Należy bardzo gorąco podziękować sponsorom, którzy przez wsparcie finansowe pomagają kultywować tradycje śpiewacze w naszej gminie, powiecie, a byli nimi: Zbigniew Kozłowski - ERKADO, Lasy Państwowe - Nadlesnictwo Gościeradów, Stefan Klimek - Stacja Paliw OKTAN - Gościeradów oraz Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej oddział w Gościeradowie.

Oprócz prezentacji artystycznych członkowie przybyłych zespołów oraz goście zaproszeni wspólnie biesiadowali do późnych godzin nocnych degustując potrawy przygotowane przez członków Zespołu Ludowego z Księżomierzy oraz wypieków przygotowanych przez członkinie Klubu Seniora z Gościeradowa oraz Teatr Wiejski z Marynopola.

Opublikowano: 04 kwietnia 2016 15:41

Zdjęcia: